Më mbaj mend (për 1 muaj)

Saim Prenku

Saim Prenku
  • Vendlindja:
  • Dritan 
  • Mosha:
  • 49 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 4 Tetor 1972
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♎ Peshorja
Nuk ka akoma asnjë votë

Këndon kryesisht: popullore rapsodike

Saim Prenku është këngëtar. Saim Prenku (sharki, u lind me 4 tetor 1972 në Dritan (Drenas). Merret me muzikë që nga viti1 985, filloi të këndoj me axhen e tij Ismajl Prenkun dhe djemtë e tij Agim e Afrim Prenku. Këndoi në grup me Izet Krasniqin e Sylë Krasniqin nga Shipitulla e Kastriotit. Prej vitit 2000 këndon me Haxhi Prenkun.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment


Komente 0