Sara Elshani
Sara Elshani
Sara Elshani
  • Vendlindja:
  • Prizren Kosovë
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë Kosovë
  • Mosha:
  • 12 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 10 Maj 2010
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♉ Demi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: për fëmijë/junior
Sara Elshani është këngëtare. Sara për herë të parë merr pjese në festivalin mbarëkombëtar të këngës për fëmijë ediconi i 59,ku u mbajt në Shkodër,Shqiperi.Aty merr pjese me këngën "Prinder Përfekt" ku shpërblehet me çmimin e 3-të nga juria profesionale!

Me date 1 qershor te vitit 2019, Sara Elshani merr pjese ne festivalin "Theranda Fest" dhe aty shpreblehet me venden e III dhe çmimin e publikut.Po ashtu ajo me date 31 korrik po te ate viti merr pjese dhe tek "Vjen vera kah dera" qe organizohet nga Studio "ORA" Prishtinë

Në Dhjetor 2020, Sara Elshani merr pjesë në Vihuela Fest 2020 me këngën "Dy Dashuri" Ku aty merr vendin e I. Teksti dhe muzika eshte ber nga Kushtrim Reshitaj, ndersa orkestrimi nga Rinor Ukimeri.

Më datë 26 Mars 2021, Sara Elshani publikon videoklipin "Dhuratë Për Gjyshen". Tekstin edhe muziken e ka bërë Shqipe Gashi Berisha, ndëersa orkestrimin Artan Elshani.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0