Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sela aka Boszman

Sela aka Boszman
 • Emri i Vërtetë:
 • Selami Zena
 • Vendlindja:
 • Rahovec 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Gjermani 
 • Mosha:
 • 34 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 13 Janar 1988
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♑ Bricjapi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  80
Këndon kryesisht: hip-hop

Sela aka Boszman është këngëtar i njohur. Selami Zena, i njohur si SeLA a.k.a BosZMaN, jetoi deri në moshen 12 vjeqare ne Kosovë. Në vitin 2005 largohet për në Gjermani, aty ku babai i tij jetonte prej disa vitesh. SeLA filloi aty jetën e re dhe u njoh me shumë shqiptarë, me te cilët lidhi një shoqëri shumë te ngushtë.

Ne vitin 2004 fillon të merret me muzikë kryesisht si Dj me miximin e këngëve të ndryshme. Më pas, BosZMaN zbulon talentin për të interpretuar. Ai fillon te shkruajë tekste të stilit "Rap" dhe i interpreton.

Në vitin 2010, Sela A.K.A Boszman publikon albumin "Se Jena Shqiptar".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

19

Profili

Facebook

Shto profile

të tjera


Komente 19