Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Shoqërinë

Aspak Nuk Të Zemërohem...

Aspak nuk të zemërohem o miku im,
Dhe nëse ti më ke gjykuar e folur gabim,
Më ke gjykuar profilin dhe mua në aparencë,
Ndaj në kokën tënde ke veç turbulencë.

Ke gjykuar pamjen, por shpirtin e ke harruar,
Ndaje dhe gjykimin e ke të gabuar.
Shpirti nuk duket ,por thelle rri i fshehur,
Duhen me mijëra fjale ate per ta shprehur.

- poezi nga Shaqir Nina


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet