A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Shoqerinë

Aspak Nuk Të Zemërohem...

Aspak nuk të zemërohem o miku im,
Dhe nëse ti më ke gjykuar e folur gabim,
Më ke gjykuar profilin dhe mua në aparencë,
Ndaj në kokën tënde ke veç turbulencë.

Ke gjykuar pamjen, por shpirtin e ke harruar,
Ndaje dhe gjykimin e ke të gabuar.
Shpirti nuk duket ,por thelle rri i fshehur,
Duhen me mijëra fjale ate per ta shprehur.

- poem written by Shaqir Nina


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  7

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019