A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Dashurinë e Humbur

Sonte Me Mungon Vec Ti

E ndjeje mungesen tende kete nate,
Nata nuk ka mbarim,me duket e gjate,
Numeroj yjet mbi parvaz mbeshtetur,
Me shikimin plote mall,lart ne qiell tretur.

Qendroj i zhytur thelle ne heshtjen time,
Ne koke me kalojne me dhjetra kujtime,
Naten, kam perzgjedhur dhe gjetur strehim,
Se vetem ajo kupton , monologun tim........

Une edhe nata,shpesh edhe yjet,
Po edhe hena , kur mbi male ngrihet,
Hena ne qiell,dhe yjet me falin mrekulli!
Vetem se sonte, me mungon vec ti.....

- poem written by Shaqir Nina


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019