A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Dashurie

Syri Yt

Kur buzëqeshjet i shpëlamë te kroi në mal
më flladiti freskia e syrit tënd kristal.
Në ujin e vakët kur u degdisëm në lumë,
kaltërsi e syrit nën qerpikë s’ tu përgjum.

Kur rrezja përthyhej ndër dallgët në det,
syri yt rrezatonte si diell i vërtetë.
Kthjelltësinë e jep oqeani i shpirtit,
jo uji i kroit, i lumit apo i detit.

- poem written by Shaqir Nina


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019