Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Natyrën


Buze Lumit Shkumbin

Buzë lumit shkumbin shpesh rrija i vetem,
Lumi, si lum shpesh vinte vale trazuar,
Dhe une rrija e lagesha nen shi,
Te gjitha valet me radhe duke ja numeruar.

Dhe mendoja se isha pjese e ketij lumi plak,
Se nga une dhe jeta ime,nuk ndryshonte aspak!
Shpesh i qete,e here i trazuar, shkaterronte rrjeta.
Me valet e trazuara,sic eshte ndonjehere dhe jeta.

Une dhe lumi qe shihemi cdo dite,qe vjen varge,
Gjithmon e pershendes, mengjez drek e dark,
Dhe ai e di qe une e pres,dhe nxiton,
I lagur nga shiu,ne te njejtin stacion...

- Poezi nga Shaqir NinaZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  6

Komente 0