Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Tema: Poezi Për Trishtim

Perse Ai Shikim Me Ngacmon...

Pa zhurme dhe ne heshtje kaloje prane tije
ai mbeshtetur mbi shkopin e drunjte me shikon,
dhe ashtu ecim pa folur prane njeri tjetrit
nuk e di perse ai shikim po me ngacmon.
2
Te dy ecim,une nxitoj e ai me hapin e plaket
ai ndalon, e nga lotet qe i rrjedhin fytyra i laget,
me nje ndjenje trishtimi me kalon perbri
I kujtohen caste tek ka qene i ri.

- poezi nga Shaqir Nina


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet