A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Ëndrra dhe Shpresë

Deshira Te Pa Realizuara

Deshirat qe patem me kohen,iken e vane,
Asgje,vec kujtime mbrapa nuk na lane,
Ne jete shfaqem plote deshira,por si patem,
Dhe pse gjithe jeten per to u rropatem.

Deshira te murosura e te harruara,
Te hedhuara ne pusin e thelle te jetes,
Edhe pse thelle , kurre nuk do treten,
Si plage ne trup, gjithmon do na mbeten.

- poezi nga Shaqir Nina


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019