A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Natyrën

Pulebardhat Ne Lumin E Qytetit

Ne mbremje pulebardhat rendin pa pushim,
Buzes se lumit te qytetit qe rrjedhe pa mbarim,
Qyteti i Boises,nise te pergjumet ngadal,
Me ninullen e lumit,qe i kendon me vale!

Pulebardhat klithin duan te trembin naten,
Pastaj ngrihen ,ne qiell mbi re bejne rokaden,
Shperndahen ne qiell,e ngjajne si buqeta,
E kthehen prap fluturimthi ne ujerat e qeta.

Rrjedha i merr me vete dhe notojne te lire,
Pershendesin qytetin,i thone naten e mire!
Ikin rendin nxitojne,kane kohen e gjumit,
Te dehur nga melodia ,e gurgullimes se lumit!

- poem written by Shaqir Nina


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019