Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Trishtim


Ma Vodhen Buzeqeshjen

Ma vodhen buzeqeshjen......
E kam vështirë te qeshe
Ndaj , po rri dhe hesht!
Ma vodhen buzeqeshjen
Korbat qe rrijne mbi vresht!

Nuk gjeta force ti ndaloja,
Edhe pse i u luta me fjale,
Ma moren buzeqeshjen,
E ma treten ne det si vale.

Vertet me moren buzeqeshjen,
Por jo shpirtin, qe digjet zjarr,
Shpirti digjet dhe rinohet,
Shperthen si flaka permbi zgare.

- Poezi nga Shaqir NinaZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Komente 0