A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Shoqerinë

I Vura Gojës Dry

I vura gojës dry, vendosa të mos flas,
Thash ta mbajë mbyllur çdo orë e çast
Mendova se për mua do të ishte më mirë
Të mos flisja fare për këtë botë të ndyrë.

Për këtë botë të padrejtë me mëkate plot,
Dhashë e mora gjatë por mundi shkoi kot.
Shpirti po me ziente dhe nuk gjeta rehat,
Ndaj e shpërtheva kyçin, vonë në një natë.

E shpërtheva kyçin se nuk duroja dot,
Se me plasën intrigat që bëhen mbi tokë.
E shpërtheva drynin, e aspak nuk gabova,
Fola sa u ngopa , dhe në shpirt u çlirova...

- poem written by Shaqir Nina


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  15

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019