Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Natyrën


Pejsazhet E Nates

U largova ne heshtje ne mora rrugen e gjate
Jashte nuk ka gdhire,eshte ende nate,
Ika as vete pa e ditur se per ku jam nisur,
Hena qe me sheh perbri mendon se jam i krisur.

Ika e u largova mora rrugen nder male e pyje,
Ku qielli eshte i paster dhe duken vetem yje,
Po eci si i dehur nga pamjet e papara,
Tutje ne te dale te malit ku buron ujvara.

C'pejsazh c'fare natyre qe se kisha pare,
Zanat tek vallezojne e lahen ne ujvar,
U ula dhe i magjepsur veshtroja natyren perbri,
Qe nata aq bukur e mbante te fshehur ne gji.....

- Poezi nga Shaqir NinaZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  27

Komente 0