A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Stinët

Sonte Kete Nate Dimri

Sonte kete nate dimri kam ftohte,
I ftohti erdhi nga bora qe bie nga qielli,
Tej tutje mbi kreshta ne male ka ngrire,
Akull e acar edhe atje tek struket dielli.

Kete nate bene shume ftohte,acar!
Nuk mbahet mende si ky dimer me pare,
Mjegulla folene ka ngritur majave,
Dhe neve perjetojme kohet e akullnajave.

Ngrohemi nga zjarri i vogël i yjeve dimërorë.
Zgjasim duart,dhe duam ti prekim me dore,
Kjo nate eshte e ftohte,asgje pa ngrire nuk mbeti,
Kane ngrire rrugetpemet lumi por jo qyteti......

- poem written by Shaqir Nina


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  13

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019