Zemra E Nenes

U be kohe mor bir qe nuk po me shkruan,
Ti e di mire se zemra e nenes vuan,
Qe nga ajo dite qe te linda ty,
Me gjume nuk kam ngopur aspak syte e mi,

Te rrita me mundime ashtu si gjithe te tjere,
Per mua ti ishe pasuri ishe diamant me vlere,
Sa nete me radhe pa gjum kam kaluar,
Vec shpirti nanes e di,se ti i ke harruar.

Me shkruaj bir gjithmon me shkruaj,
Edhe pse je large, je ne dhe te huaj,
Me shkruaj me shpesh o bir nese je njeri,
Zemra e plakur e nenes tani kerkon dashuri...

- Poezi nga Shaqir Nina{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 1