A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zemra E Nenes

U be kohe mor bir qe nuk po me shkruan,
Ti e di mire se zemra e nenes vuan,
Qe nga ajo dite qe te linda ty,
Me gjume nuk kam ngopur aspak syte e mi,

Te rrita me mundime ashtu si gjithe te tjere,
Per mua ti ishe pasuri ishe diamant me vlere,
Sa nete me radhe pa gjum kam kaluar,
Vec shpirti nanes e di,se ti i ke harruar.

Me shkruaj bir gjithmon me shkruaj,
Edhe pse je large, je ne dhe te huaj,
Me shkruaj me shpesh o bir nese je njeri,
Zemra e plakur e nenes tani kerkon dashuri...

- poezi nga Shaqir Nina


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  31

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019