A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Natyrën

Kur Eci Ne Park

Kur eci ketu ne park se si me duket,
Nje ndjenje e trazuar,ne gji po me struket,
Eci ne heshtjen time,ashtu ngadal,
Nuk di cfare te them ,ngelem pa fjal!

Mundohem te krahesoj parqet tona,
Imazhet e tyre gati me nxine,
Kudo plehra te hedhura tej e tutje,
Dhe ato te shkrete te kthyer ne djerrin!

Endem endem ne mes drurve e gjelberimit,
Mes lulesh dhe zogjve qe kendojne prej gezimit,
Edhe pse ika larg,imazhet s'me jane ndare,
As korbat dhe sorrat qe kendojne mbi pemet e thare.

- poem written by Shaqir Nina


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  19

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019