A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Shoqerinë

Veterani I U.C.K-Se

Ashtu i kerrusur,ecen gati tinez,
Rrugve pambarim qytetit Prishtines,
Mengjesi e gjen rrugve ashtu sy pa lare,
Qe nga pavarsia hallet nuk i jane ndare.

Kujton luften ,shef plaget qe sjane thare,
Nis e loton por nuk ka forc per te qare,
Prane i kalojne makinat e luksit,gati ne trotuar,
Brenda barkemedhenje te gjithe qeveritar.

O zot thote cbehet keshtu,perse ky mallkim,
Perse ma drobiten keshtu shpirtin tim
Perse te endemi ne vuajtje keshtu ana anes,
Perse kopjuan kriminelet e Tiranes.

Po qente e Tiranes nuk luftuan kurre,
Trazhgim pushtetin ja la Ramizi dikur,
Po neve qe luftuam e derdhem gjakun,
Luse zotin politikanve tu a marri hakun....

- poem written by Shaqir Nina


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  37

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019