A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Shoqerinë

Me Mire Te Heshtesh.....

Nuk ti degjon fjalet njeri ,miku im,
Ka ardhur nje kohe qe fjalet s'kan kuptim,
Jo jo, nuk ti degjojne as per kureshtje,
Me e mira do te ishte,te rrije ne heshtje.

Sot ke frike te flasesh,dhe nese ke te drejte,
Eshte koha qe jetohet,vetem duke rrejte,
Nuk duhet te flasesh,dhe kur e ke me hak!
Se njerezit ligesine e kane thelle ne gjak.

Heshtja eshte ilac ne kete kohe te rrjedhur,
Ku hiena,cakej,ujqer, ne nje sofer jane mbledhur,
Ti duhet te heshtesh miku im,heshtja eshte flori,
Por deri sa do te heshtesh,kete o mik se di???

- poem written by Shaqir Nina


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  39

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019