A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Shtepi A E Vjeter

Erdha kete vjeshte tek shtepia e vjeter,
Malli me kishte mare si asnjehere tjeter,
Hyra nga porta e vjeter menteshe ndryshkur,
Oborri po ai dhe pemet me gjethet e vyshkur.

U be kohe pa ardhur,dhe erdha mall keputur,
Ta shikoja shtepine,gjithmon isha lutur,
Dhe ja ku erdha ne kete prag vjeshte me ere,
I permallur qava me lot, tek vura doren permbi dere.

Moj shtepi e vjeter qe me del shpesh ne endrrat e mia,
Aty ku me pare une linda, dhe me kaloi e gjithe rinia,
Rrugen permbi shtepi e shtruar me pllaka e gure,
Ku hodha hapat e para nuk harroje kurre.......

- poem written by Shaqir Nina


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  20

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019