A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Halloween

Halloween...
Sonte ketu kete nate ka nisur te gjemoje
tutje horizontet kane nisur te nxijne,
Koha eshte e ftohte,jane nderruar stinet
nen qiellin e lagur po vijne halloweenet.

Sonte shiu bije mbi toke e mbi varre
te vdekur qe mblidhen kete nate te madhe,
Nen flaken e zjarrit te zene dore perdore
mes britmash terbimi kercejne hedhin valle!

Sonte jan nje,te gjalle e te vdekur,
kercejne rrethe zjarrit mbi flaken e thekur,
Shpirtra qe ulerasin e qe therrin naten
maska neper rruge qe te kallin daten!

Sonte shpirtrat jane te plotepushtetshem
percojne mesazhe te jetes se se pertejme,
Dhe une bashkohem me ta,dhe masken mbaje
vetem per sonte,se neser jeta ndjek rrjedhen e saj.

- poem written by Shaqir Nina


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019