A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Shoqerinë

Kandari I Ndryshkur I Drejtësise

Po shperthejme si vullkan nga padrejtesit,
Peshorja qe ndante drejtesi nuk punon,
Mes rroberimit shpresa ka ngelur vetem,
Asgjekundi ne kete bot te drejtën se gjetem.

U lodhem u svilitem nga hallet e gjata,
Ne udhe na gjen dita,po ashtu edhe nata,
Kudo ku vemi nga do qe endemi e kemi mbi kuriz,
Kandarin e ndyre e te ndryshkur te drejtësise.

- poem written by Shaqir Nina


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  25

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019