A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Shoqerinë

Kisha Deshire Te Fluturoja

Kur isha femije desha te fluturoja ne qiell si zog,
Mendoja te fluturoja e me skifterin te behesha shok,
Nje dite u ngjita e u hodha nga maja e nje shkembi,
Por rashe poshte ne tok,e trupi me dhembi.

E provova perseri per te fluturuar ,por u bera vrer,
Nuk u ngjita ne qiell dhe pse e provova disa here,
Edhe sot kete truk te femijerise kur desha te fluturoj,
E tregoj per femijerine time dhe qesh kur e kujtoj.

Por edhe tani e njejta deshir,dhe per kete bej cudi,
Perseri dua te fluturoj ne qiell,si dikur ne femijeri,
Ne mendje koha mu ngaterrua,dhe pse kohe e gjate,
Po une vertet fluturoj ,por neper endrra gati cdo nate!

- poem written by Shaqir Nina


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  54

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019