Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkupi Family - Zeshkane Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Se din ti çka ëm bone
Se din ti moj zeshkane
Sa shum une pot njeki
Buzën niher ta preki

[ Spidi ]

Eh Kjo Zeshkanja Ja Nisi Me Pi
Ja Nisi Me thy e sen mo spo di
hey bukuroshe stop ma kadal
a pe shef mas ty jom bo abnormal
po dokesh si llokum ntrup je perfekt
me tkallxu drejt qiko je e pa prekt
hajde ti zemer sonte luj me mu
kallxojuv tjerve se mas ty jom tu tranu
Hiq spo ma nin kush qa po fol
kush po shikon apo xhelozon
Sonte Je e Jemja Krejt Le ta din
Prej N'shkup Tiron e Deri N'Prishtin
shqiptare zeshkane tonat i ki
Synin si rush e buzt si qershi
me bytht e qume pak e lazdrume
baj baj bejbi nat e paharume

[Refren 2x]

Se din ti çka ëm bone
Se din ti moj zeshkane
Sa shum une pot njeki
Buzën niher ta preki

[ Sabo ]

A din ti zeshkane me dashuru
auu moj zeshkane je tum tranu
auu ty zeshkane une pot tdu
qoni durt nalt sonte ke me festu
Zeshkane shqiptare ma e mira je
beso se per ty zemer kisha hy ner dhe
um ke bo tok qvar stili ki
beso ka po hec kejtve po i bjen nsy
sonte me ty zemer po du me kcy
krejt qika t'jera pot marin lakmi
ftyren si loqk e buzt si qershi
synin si rush e bytht tu kan fry
me belin e holl zemer krejt ti i kalle
ti bukuroshe krejt venin e ngjalle
luj ti luj bone krejt prush
lshoja krejt zonin mushe deri ngush


Ky tekst u dërgua nga Albina

Shkupi Family - Zeshkane
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zeshkane".
3. Video është e këngës "Zeshkane", por nuk këndohet nga Shkupi Family.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shkupi Family:


Komente 0