TEKSTESHQIP

Shkurte Gashi
Vetëm Unë Jam Dukat
Lyrics

hej ti je djal qe veq me fjal
mua me ngacmon hej ti s'guxon
as nuk provon te kerkosh qka don
kot dukati kot floriri kot gjitha i ke
kot qe thua je ma i miri
por mua sme ke

vet une jam dukat afrohu ma ngat
mos u bej merak vet une jam flori e ti djal i ri qna duhet pasuri (2x)

hej ti je djal qe vetem flet
dhe asxhe nuk bon hej ti je djal qe
veq me lek veten e lavdron

kot dukati kot floriri kot gjitha i ke
kot qe thua je ma i miri
por mua sme ke

vet une jam dukat afrohu ma ngat
mos u bej merak vet une jam flori e ti djal i ri qna duhet pasuri (4x)

DËRGOI:
INFO
Vija melodike dhe orkestrimi u mor përsipër nga Robert Bilbilov, teksa kënga vjen me tekst nga Avni Qahili.