Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shpresa Berisha - Me Lule T'beharit Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Mu n'aty ke shtatë zymbylat,
ku kënojshin o të shtat' bylbylat,
aman, aman-e, aman-e.

Ku kënojshin o të shtatë p'rijher-e
ata dimnin, ata dimnin e bojshin ver-e,
e hej, hej aman.

Nëpër fusha t'barit-o, bylbyl-o.
O me lule t'beharit-o, bylbyl-o.

Mu n'aty more n'at' kënetë,
ku qelin o mor' zymbylat vet-e,
aman, aman-e, aman-e.

Ku qelin o mor' zymbylat vet-e,
bojshin hije, bojshin hije mor' për _
e hej, hej aman.

Ç'asht kjo gocë o që rrin mas dere,
_ kryt' oh mori vashë esmere,
aman, aman-e, aman-e.

Ftyr' esmerja more sa m'pa mue,
uli kryt-e, uli kryt-e o mor' tuj menue.
e hej, hej aman.


Shpresa Berisha - Me Lule T'beharit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Me Lule T'beharit".
3. Video është e këngës "Me Lule T'beharit", por nuk këndohet nga Shpresa Berisha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shpresa Berisha:


Komente 0