Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shqipeku - Kosova Na Pret (Feat. Alberie Beqiri)  Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Alberie:
ne gurbet qenka shum veshtir
kaluan shum vit dhe nuk ndihem mir
kaluan shum dit, kaluan shum net
po kosova te gjithve na preet.

ne gurbet qenka shum veshtir
kaluan shum vit dhe nuk ndihem mir
kaluan shum dit, kaluan shum net
po kosova te gjithve na preet.

ShqipeKu:
isha ne kosov ee erdha n'gjermani
po ne fillim spata as shoqni
shkuan javt e para hiq pa dit kurgjo
veq me baben tem llafe tu bo
nisa me shku n'shkoll e me msu diqka
po kush em folke menojsha hajgare o ka bon
dita dites un isha ne mendim,
veq deshiroja ta shoh vendim tim
gjeta internet mi pa shokt e mi
bile ne kamer se ndryshe spo di
kur dikush ja nisi e po fol qet
shum u gzova si ne qiell me hip
e kshtu ja nisa pas me u shliru
se ne vetmi kesh tu t'trranu
sa fjalt prej zemres jam tu ju tregu
ktu n'gurbet qenka zor me jetu

Alberie:
ne gurbet qenka shum veshtir
kaluan shum vit dhe nuk ndihem mir
kaluan shum dit, kaluan shum net
po kosova te gjithve na preet.

ne gurbet qenka shum veshtir
kaluan shum vit dhe nuk ndihem mir
kaluan shum dit, kaluan shum net
po kosova te gjithve na preet.

ShqipeKu:
edhe pleqt kan thon ktu osht zor me jetu
un se kom dit po tash jom tu e perballu
ktu qenka zor pak mu shliru
menxi po pres un n'kosov me shku
mi pa krejt familja qe i kom lon atje
mi pa shok e shoqe qe per ta hi n'dhe
jom merzit shum me pa qat atdhe
me pa vendlindjen time qe aty jom le
zemra po me dhem me jetu ne vendin tim
gurbeti pot bojke si me kon jetim
po du sa ma shpejt n'kosov me shku
se jeten nuk rrihet tu mendu
kto fjal drejt prej zemres jon tu shku
qe ton kosovarve me ju tregu
mos lypni mo n'gurbet me shku
se kosova tash prej krejtve u shliru

Alberie:
ne gurbet qenka shum veshtir
kaluan shum vit dhe nuk ndihem mir
kaluan shum dit, kaluan shum net
po kosova te gjithve na preet.

ne gurbet qenka shum veshtir
kaluan shum vit dhe nuk ndihem mir
kaluan shum dit, kaluan shum net
po kosova te gjithve na preet.


Ky tekst u dërgua nga Mimoza.Shqipeku
Featuring: Arberie Beqiri
Publikimi: 02/12/2007


Shqipeku - Kosova Na Pret
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kosova Na Pret".
3. Video është e këngës "Kosova Na Pret", por nuk këndohet nga Shqipeku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0