Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Trimërie


Prekazi

ADEM BURRI,
TU BE GJAKU SI FLAMURI,
SERBI KUR TU AFRUA,
TE ERDHI NE MENDJE PUSHKA.

GJITHE SERBIA UA KA INAT,
PER PATRIOTIZMIN QE JU E DHATE,
TI, O KOMANDANT I USHTRISE,
DHE JETEN NE EMER TE LIRISE.

EMRI YT NA JEP SHUME TEMA,
SIKUR LULET NE PRANVERE,
ASNJEHERE EMRI S'TU SHLY,
AMANETI "BAC, U KRY".

- Poezi nga Shqiponje Rama


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente mbi këtë krijim