Më mbaj mend (për 1 muaj)

Silvan Pentars - Asaj Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Ref:
Mi thuaj asaj, jo skam faj
Dit e nat per te po qaj
Nuk lejoj njeri, te na ndaj
Ne zemer e mbaj
---
Mi thuaj asaj, jo mos qaj
Dashurija jon ska faj
Edhe bota te na ndaj,
Un ne zemer, prap e mbaj

Me boj e me lot, po e shkruaj sot ket leter
ja kushtoj asaj, dashuris time t'vjeter
filloj si nje perall, qe krejuam te dy
shpejt i erdhi fundi, e lash me lot ne sy
Krejt pa kuptim, u ndam pa shpjegim
nuk vendosem ne, rruget tona pa kthim
ashtu deshi fati, por shum gaboj
Qajten zemrat tona, por askush si degjoj

nuk gabove ti, nuk gabova un
nuk gaboj zemra, qe deshti aq shum
Mbrapa me nuk kthehem, mos me ve faj
kudo qe te jem, ne zemer te mbaj

ref:
mi thuaj asaj, jo skam faj
dit e nat per te po qaj
Nuk lejoj njeri, te na ndaj
Ne zemer e mbaj
--
Mi thuaj asaj, jo mos qaj
Dashurija jon ska faj
Edhe bota te na ndaj,
Un ne zemer, prap e mbaj

Ti mbet mbrenda meje, si nje kujtim
si nje plage e vjeter, qe nuk gjen sherim
si nje melodi, qe rrahjet mi shton
me germon ne shpirt, dhe zemren ma copton
Mbijetoj pa ty, se si nuk di as vet
dal ngadal koha, kujtimet po i tret
si endra qe mbetet, e mbyllur ne syrtar
do te mbaj ne zemer, dashuria ime e par

nuk gabove ti, nuk gabova un
nuk gaboj zemra, qe deshti aq shum
Mbrapa me nuk kthehem, mos me ve faj
kudo qe te jem, ne zemer te mbaj

ref:
mi thuaj asaj, jo skam faj
dit e nat per te po qaj
Nuk lejoj njeri, te na ndaj
Ne zemer e mbaj
--
Mi thuaj asaj, jo mos qaj
Dashurija jon ska faj
Edhe bota te na ndaj,
Un ne zemer, prap e mbaj


Ky tekst u dërgua nga Bestalbanians

Silvan Pentars - Asaj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Asaj".
3. Video është e këngës "Asaj", por nuk këndohet nga Silvan Pentars.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Silvan Pentars:


Komente 0