A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Skerdi - S’E Kam Prit

Teksti i këngës:

Edhe loti po qan,
shume dhimbje u bon.
Tu vazhdon e mban,
inatin e mban.
A po t’duket si une,
kur i thu t’du shume.
Mos e bo me vujt n’fund,
ti shpirt i helmum.

Nuk ki meshire,
nuk ki meshire,
cdo gje ti ke ngire,
nuk ki meshire,
nuk ki meshire,
cdo dje ti ke ngire.

[REF] :
Hala po t’du,
hala po t’du,
pse s’je me mu,
pse s’je me mu.
Hala po t’du,
hala po t’du,
ti vet ke shku.
Jo nuk e kam prit,
na dy mu nda,
kam dashte perdite,
dashnine me ta dhane.
Po du me dite,
trupin kujt ia fale.
Hala jam i ipite,
hajde kete pije ndale,
hajde kete pije ndale,
hajde kete pije ndale,
hajde kete pije ndale.
Po du me dite.

Nuk harrohet beb,
dhe pse koha ec,
me u nda o lehte,
po veshtire me mbete.
Ke dashte me kon e lire,
ke thon mos hajde ku rri,
po nuk t’doli mire,
sot askush nuk t’thirre.
Tash qaje veten tonde,
qaje qaje veten tonde,
kujtoja aty sonte,
zemra jote ke e donte.

[REF] :
Hala po t’du,
hala po t’du,
pse s’je me mu,
pse s’je me mu.
Hala po t’du,
hala po t’du,
ti vet ke shku.
Jo nuk e kam prit,
na dy mu nda,
kam dashte perdite,
dashnine me ta dhane.
Po du me dite,
trupin kujt ia fale.
Hala jam i ipite,
hajde kete pije ndale,
hajde kete pije ndale,
hajde kete pije ndale,
hajde kete pije ndale.
Po du me dite.

Kemi krijuar një rubrikë të re me Akorde Këngësh Shqip. Ju lutemi të na ndihmoni nëse mundeni me akordet e kësaj kënge. Faleminderit për kohën tuaj!


(Nëse Keni)


(Mund të lihet bosh)


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019