Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Atdheun

O Moj Shqipri

Neper lumenj vrapova
Kodra male per ty kalova
O moj Shqipri
Gjyshi me thoshte
O bir shkau esht shka
E ti jeten duhet ta japesh vetem
Per Memedhen
Se ne jemi Shqiptar
Dhe gjith duhet te jemi krenar
Besen se shkelim
Se jem shqiptar
E sjem barbar
E gjith jemi krenar

- poezi nga Sokol Malsiu


- Poezia u dërgua nga Sokol -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  12


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet