Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Star Station - Kthehu Ti

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kthehu Ti".
3. Video është e këngës "Kthehu Ti", por nuk këndohet nga Star Station.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Star Station - Kthehu Ti  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

25/11/2012

2012-11-24T23:37:31+00:00Zemër pot tregoj se për ty jam tuj mendu
Ato puthje që mi dhe tash n'vetmi jam tuj kujtu
Jeta mu shkatrru se i vetmuar tash kam mbet
Po luftoj në çdo aspekt dhe kjo gjë ësht e vërtet.

I kujtoj ato ditë që ne dy bashk i kaluam
Tash jemi ne të ndar ato kujtime i harruam
Athu do të jemi të lumtur ne dy kështu të ndar
A po ndoshta foton ton do t'rri me lot duke e lar.

Në kët bot i vetmuar tash une vet kom mbet
Ti e din se une ty të kom dasht met vërtet
Por ti mendove se ndarja ishte më e mirë
U gënjeve me fjal të hallkut dhe u ndam pa dëshirë.

Jam i gatshëm në çdo çast edhe një her me mu kthy
Asgjë n'jetë të mos gaboj të kem afër vetëm ty
Të dy tlumtur ne me mbet me surpriza në kët jet
Vetëm ti zemra ime thell në zemër ke mem mbet...

Ref. 2x
T'lutem kthehu ti edhe një her
se çdo dit e imja mduket wetëm ferr
kthehu ti pa u mendu
se tër jetën që e kam nuk muj met harru.

Kthehu ti edhe një her
se çdo dit e imja mduket wetëm ferr
kthehu ti pa u mendu
se tër jetën që e kam nuk muj met harru.

Zemra po kërkon që prap n'takim me ty të dal
Në çdo çast une ty nga një puthje të ta fal
Nëse ki pak zemër ti kthehu t'lutna përsëri
Sepse n'zemër tem s'ka vend askush e vetmja je veq ti.

Koha spo më shkon kurqysh kur e ndi mungesën tënde
Më kujtohën kohrat tona mu në qfardo lloj lënde
Mirpo zemra e ka kot se s'të kam afër un dot
Tër kohën e lus zotin që pran meje të jesh sot.

Ref.1 [Bumii] 2x
T'lutem kthehu ti edhe një her
se çdo dit e imja mduket wetëm ferr
kthehu ti pa u mendu
se tër jetën që e kam nuk muj met harru.

Kthehu ti edhe një her
se çdo dit e imja mduket wetëm ferr
kthehu ti pa u mendu
se tër jetën që e kam nuk muj met harru.

Ditët që kalojn për mu jan vetëm ferr
E lus zotin për çdo dit që mu shpirtin të ma merr
Se kështu të ndar un nuk po mundem me jetu
Nëse ti nuk më kthehesh vetëm fat muj met uru.

Takimi i par për ne ishte dita më e mir
Isha i gatshëm në çdo çast me ta plotsu çdo dëshir
Ty pot lutem dhe një her të premtoj që nuk gaboj
kthehu ti edhe kët her që me ty un të jetoj.

Pom kujtohen mu do sene qe me ty i kom kalu
Pom kujtohet 1 jett e shkurtër qe me ty e kom jetuu
Pom kujtohet kur ty t'thojsha zemër vetëm ty të du
Të betohem që kto sene për jet kurr skam me i harru.

A thu kush i pati fajët që s'na lan me u bashku
athu prindërit e mi athu prindërit e tuuu
po apet dy zemra kur të duhen nuk harrohen leht
krejt qka po e shkruj n'ket letër çdo gjë ësht e wërtet.


Ky tekst u dërgua nga  StarStatio
Më Shumë Këngë Nga Star Station:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet