Më mbaj mend (për 1 muaj)


Suzana Qatipi - Kur Je Në Rresht Me Partizanët  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Pjesëmarrëse në

Festivali i 12-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

01/12/1973

1973-11-30T23:00:00+00:00I.
Nje shok une kisha, nje syshkendije
qe erdhi nje mbremje partisan
Ku shkon i them ti je femije
e pushka mbi koke te del.

II.
Mbi bore ne ecnim dhe mbi gure te serte
I ngrire o vogelush I them une,
Do rrime te forte ne kambe gjithe jeten
se i poqem kembet ne keto udhe.

Refreni

Ai ne faqe vinte armen
e buzeqeshte gjithnje ai
kur je ne rresht me partizane
ti rritesh shpejt sa er'e malit.

III.
Nje vogelush ne kishim me arme
qe fluturonte neper predha
Dhe thosh' kur jam me partizane
me duken plumbat harabela.

IV.
Kalojme lugine, e qafe, e koder
me kengen tone qe nuk ndalej
e rritej luftetari i vogel
e balli I doli permbi male.

Refreni

Ai ne faqe vinte armen
dhe buzeqeshte gjithnje ai
kur je ne rresht me partizane
ti rritesh shpejt sa er'e malit.


Më Shumë Këngë Nga Suzana Qatipi:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet