Më mbaj mend (për 1 muaj)

Suzana Qatipi - Duarartet Tane  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Muzika:

Spartak Tili

Teksti:

Gjokë Beci

Pjesëmarrëse në

Festivali I 19-Të Në Rtsh

Komente

Asnjë Koment

25/12/1980

1980-12-25T19:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Duarartet Tane" kënduar nga Suzana Qatipi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Suzana Qatipi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Tonin Tershana. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Kjo shtepia jone çel deren qe na pret, na percjell
permbi dere krahet e shqiponjes ka,
c'dore i gdhendi valle ata krahe?

Duarartet tane qe j'u njohu bote e gjere
kur stolisnit jeten-o me dalte dhe gjilpere
gjithe bukurite, i falet per Lirine
mbetet i pavdekshem kush qendis Shqiperine...Më Shumë Këngë Nga Suzana Qatipi:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet