Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tankilla - T'preku Me Fjal Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Versi 1 : TanKilla
E hapi kyt zemer..... e fjalt dalin vet
jom lodh me probleme.. em lodhi kyt shtet
jan shperda tan shqiptar. ne zhdo cet te ksaj botes
veç mos harro shqipe ... fjalt e NanLokes
un t'fals me zemer.. se dij .. am Beson
sa dhimbje i kom n'shpirt.. kekush smi Kupton

Kerkush nuk pom don... se kjo jet a monoton
dikush tash. po rren.. e dikush pom tradhton
jam un aj tipi.... t'jap do kshilla nga Belgjika
banu djal mir... Shqipe leni ata thika
u rrita me probleme.. rac n'polici
baba m'pat than.. sherre zdu n'shpi
e kuptova jeten.. heci rrugs drejt
flas rrealitet...shqipe zdij un me rrejt
nese je i drejt .. ... jeta t'shkon mar
ska randci se ça je?? shqiptar a kosovar

Ref: x2 TanKilla
mylli hapi ata sy.. zhdo gja po ndryshon
sa njeri ta don t'keqen... po ti se kupton
i ka myt xhelozia... Pse mu vra per 2 lek ??
nese ndjehesh ti shqiptar jepma doren jep rrespekt

Versi 2: TanKilla
Jam rrit n'gurbet // ala boj muzik
trim deri n'vdekje // gangsta pa thik
kush jan ata ?? // qe flasin keq per mu
jeni t'pa vlershem // smerrem me ju
pse lindin kaq urrejtje // kurr se kam besu
nana m'lindi burr // dhe kurr skam mu durzu
zhdo cep ke problem // probleme ne zhdo an
rruga ma e mir // vlla ... nigjo bab e nan

Shum kom provu // e shum kom deshtu
jeta i ka kta // GABIMET i kam msu
sa njerzt jan merzit // shqipe e vetem po qan
bahen nervoz // e zotin nelt po e shan
qellimit ja arrita // dadhim kam me ju
punova ma shum // ky tru mu ka smu
sa njeri po provon // et'keqen me ta ba
ke vetbesim // vlla e murin me ca

Ref: x2 TanKilla
mylli hapi ata sy.. zhdo gja po ndryshon
sa njeri ta don t'keqen... po ti se kupton
i ka myt xhelozia... Pse mu vra per 2 lek ??
nese ndjehesh ti shqiptar jepma doren jep rrespekt

VERSI 3: TanKilla
M' lodhi kjo jeten se dij ka pom con
provova mat keqen Po von e kupton
i lutna kti zot per dit mem nimu
m'fal ti moj nan sa her.. t'kam lendu
e tash e kuptoj jeten u rrita u bana burr
perkrahja e familjes .. nuk harrohet kurr
zhdo hap qe e bana m'dhanen kurajo
vazhdo ti o djal muziks mos ju n'daju

un e baj per qef me than ça kam n'zemer
Se baj kyt muzik me n'xan un naj femer
Jo... as per fam Jo per-naj-gja... tejter
kur ta nigjojn fmia babi.. ka lan veper
jam lodh me probleme se kuptoj ma veten
kam ra n'depresion ta mushi fleten
sa njeri.... po flet et keqe ma don
vetem ta dini tankilla ..... vazhdon.

Ref: x2 TanKilla
mylli hapi ata sy.. zhdo gja po ndryshon
sa njeri ta don t'keqen... po ti se kupton
i ka myt xhelozia... Pse mu vra per 2 lek ??
nese ndjehesh ti shqiptar jepma doren jep rrespekt


Ky tekst u dërgua nga KlodjanTankilla
Publikimi: 20/03/2010


Tankilla - T'preku Me Fjal
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "T'preku Me Fjal".
3. Video është e këngës "T'preku Me Fjal", por nuk këndohet nga Tankilla.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Tankilla:


Komente 0