Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tbr - Trojet Tona Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


po nihet zani i liris po festohet dita e pavarsis
po i harrojm te gjitha te kqijat qe na i beri i biri
shkins jena lind per ni emer jena lind me kuq
e zi nzemer harroni kejt armiqt qe sna vin as deri nthemer flamuri me 6 ylla zmrat nshqiptar na i coptoj kur flamurin kuq e zi per gjithmon e largoj sot e per 100 shekuj ket dit duhet me gzu se shqiptari i vertet moti ket dit e ka endrru e pushka jon e par kersiti ne drenic e pushka jon e fundit perfundoj ne llapashtic sa gra dhe thmi na preu ajo serbi na dulen djema shqiptar me push edhe allti sa plumat jen shkrep sa shkau osht djeg kur ushtria e UQK-së dul me gjak te vertet ndoshta jom i ri me jau tregu kto sene mka fal zoti trim qe deri kty luftoj per kto vene
ref
tash i kemi trojet tona tash kosova osht e jona me ne fund e fitum lirin me ne fund e fitum pavarsin 2x

me 13 maj me vitin 1998 na dulen kta trima me shum gjak te nxeht zahir pajaziti nje emer i pa harruar ne liber te kosoves nhistori esht shkruar sa lot kemi derdh e sa shum kemi duru e per ket dit sot qe kurr zduhet me harru e kena dhan besim qe deri kty kena ma luftu e kena dhan besim qe deri kty kena me luft e sot jemi tlumtur ket dit pe festojm e sot jemi tlumtur pa mas pe festojm aly ajeti zahit pajaziti trymat e vertet qe shkiev udhen jau priti 500 vjet luftuam per ket tok 500 vjet u kan drejt kjo tok e gjyshja amanet na ka lan shau nkosov mos me lan e per ket arsye po ja kendojm ket kan
ref
tash i kemi trojet tona tash kosova osht e jona me ne fund e fitum lirin me ne fund e fitum pavarsin 4x


Ky tekst u dërgua nga Samet Xhemajli


Nuk kemi video për këtë këngë.


Tbr
Publikimi: 25/02/2010


Tbr - Trojet Tona
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Trojet Tona".
3. Video është e këngës "Trojet Tona", por nuk këndohet nga Tbr.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Tbr:


Komente 0