Më mbaj mend (për 1 muaj)

Team-ox - Me Mungon (Feat. Cannos)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  2

DONI`

Po du me ju kallzu
per 1 koh shum t'vjeter
Historin qe e pata
po du me qit un n'leter
Histori shum e dhimshme
kur me ty un jom kon
Kejt rrugt e kqija
per ty i pata lon
Tu menu qe ka mu kan me ty
jeten e ndryshova
Nalan e menona
qa u bo pse gabova
Tlutna falma ket gabim
mos um thuj ska rikthim
Ndreqma edhe jeten
mos um le pa ti mu pa shikim
Ditet po ecin
edhe mujt veq po shkojn
Nat shum e qet
edhe syt pom lotojn
Ki meshir o zot tlunta
ndimom pak mu
Kthema dashnin
e mos um le ti mu me gabu
Thujem oj femer
gabimi jem po falet
Thujem ma shpejt
se zemra jem po nalet
Tash mos harro
zemer tash ti ngo
kujtoje kohen e vjeter
thujem edhe tashti po

Refreni` Meti`

Tash mos harro `
Zemer ngo
Jeta jem e jotja `
Duhet te jet njo
T`lutem mos me le `
ne vetmi
Syt e mi po derdhin `
lot sikur shi

Gabimin un e ndjej
t`lutem ti kupto
Me thuaj qe ka kthim
e te lutem ti mos shko
sa dua qe tet sho
sa dua te te ndjej
prekja jote me mungon
ket gje un e vrej

Meti`

Më mungon kur
zgjohem në mëngjes
Dhe kur s`tsho
thom o zot dua tvdes
për ty do them
se gjitha mi mori

[se gjitha mi mori]

Me mungon ket
gjë un e vrej
Kot e kërkoj
buzqeshjen e nuk e gjej
për ty do them
qe kurr nuk do ta fali

[qe kurr nuk do ta fali]

Cannos`

Koh e mir e nxet
ke ajo nat kur u ndam
Se pranova gabimin
po bash qashtu u kan
Sdeshta met hup se
me ty qdo sen m`afron
Zemer kuptom
pranija jot m`mungon
t`lutem besom se
veq i joti kom mu kon
mos i ngo tjert qa thojn
pot lus zemren me ma dhon
ki mu kon gjith e lumtur
lumturi un kom met dhon
kejt i lo per ty koft
nevoja dhe bab e non

Refreni` Meti`

Tash mos harro `
Zemer ngo
Jeta jem e jotja `
Duhet te jet njo
T`lutem mos me le `
ne vetmi
Syt e mi po derdhin `
lot sikur shi

Gabimin un e ndjej
t`lutem ti kupto
Me thuaj qe ka kthim
e te lutem ti mos shko
sa dua qe tet sho
sa dua te te ndjej
prekja jote me mungon
ket gje un e vrej

Memi`

Tash dielli perendon
Ku jom gabim
O Zot nimom
Ajo s`esht me mu
Kthema sa me shpejt
Ose merrum krejt
Nga kjo jet [kjo jet]
Ku je ti
E ku jom edhe un
Ti e lumtur
un i vdekur tash ne gjum
Larg botes i rrethuar
Me pikllime
Po shkruj vargje e tregime
Me piano kjo kang
Kur e nin ti
Te dua je t`um thon
Call in my phone`
I need` you so much`
I cry everyday
When i can`t a touch
A di qa thash`
Te endrroj atje lart ne qiell
Dashuri per ty
Fuqi e drit e diell
E zotin shpesh e ves
Pse kjo jet u plak`
Qka dot thot vetmi
Kur perseritet qdo nat
besom se kuptoj
pse veq n`onderr pot sho
pse nuk jemi bashk`
tlutem prej meje mos shko

Refreni` Meti`

Tash mos harro `
Zemer ngo
Jeta jem e jotja `
Duhet te jet njo
T`lutem mos me le `
ne vetmi
Syt e mi po derdhin `
lot sikur shi

Gabimin un e ndjej
t`lutem ti kupto
Me thuaj qe ka kthim
e te lutem ti mos shko
sa dua qe tet sho
sa dua te te ndjej
prekja jote me mungon
ket gje un e vrej

Meti`

Me mungon ket
gjë un e vrej
Kot e kërkoj
buzqeshjen e nuk e gjej
për ty do them
qe kurr nuk do ta fali

[qe kurr nuk do ta fali]
[qe kurr nuk do ta fali]


Ky tekst u dërgua nga ArbreshaTeam-Ox
Publikimi: 12/09/2009


Team-ox - Me Mungon
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Me Mungon".
3. Video është e këngës "Me Mungon", por nuk këndohet nga Team-ox.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Team-Ox:


Komente 0