Më mbaj mend (për 1 muaj)

TEDD
  • Emri i Vërtetë:
  • Ted Xhika
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Mosha:
  • 21 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 27 Nentor 1998
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♐ Shigjetari
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4
Këndon kryesisht: dance

TEDD është dj. TEDD (Tedd Xhika) ka nisur karrieren muzikore ne vitin 2013 duke krijuar muzike elektronike te cilat kane qene teper te suksesshme per nje djale ne moshe aq te vogel. TEDD ka marre mbeshtetje nga Dj dhe artiste shume te njohur te huaj, sic eshte Tony Junior etj. TEDD ka luajtur ne dhjetra clube ne Shqiperi dhe Europe.Karrieren si DJ e nisi duke bere tour ne te gjithe shqiperine bashke me Best B Dj, pas saj TEDD karrieren si Dj e vazhdoi duke luajtur ne Moscow Club Tirana, pas saj ne Ostro Drymadhes, dhe pas disa eventeve ne clube te ndryshme TEDD ka nisur karrieren si DJ i Eni Koci, Greta Koci dhe Genc Prelvukaj. Ai luan ne shume clube edhe si Dj solo.
Pas shume projekteve ne llojin e muzikes EDM, TEDD filloi te krijoi muzike per tregun Shqipetar.
-Ne vitin 2015 krijoi dhe punoi drop-in e kenges “A do si kjo” te Ronela Hajati.
-Ne vitin 2016 lançoi kengen “Memories” ne bashkpunim me kengetarin Sehya ne Quartzo Records
-Ne vitin 2016 lançoi kengen “Mr Blob” ne bashkpunim me Xlio, e cila mori nje mbeshtetje dhe pelqim nderkombetar nga DJ te suksesshem.
-Ne vitin 2016 lançoi kengen Candy e cila u pelqye shume nga publiku jasht Shqiperise si edhe ne Shqiperi.
-Ne vitin 2016 ka publikuar remix-in e Bebe - Cocaine e cila ka ecur shume.
Pas shume punimeve dhe projekteve ne muziken EDM, dhe projekteve ghostproducer qe ai ka punuar per DJ Shqipetar dhe te huaj...
-Ne vitin 2018 publikoi kengen “Don’t go” e cila ka thyer pritshmerite per ate kenge.
-Ne vitin 2018 ka krijuar drop-in ne kengen “Jemi dashte” te Eni Koci
-Ne vitin 2018 ka krijuar dropin ne kengen “Gabimet” te Eni Koci & Mc Kresha
-Ne vitin 2018 ka publikuar remix-in e kenges “Perseri” te Greta Koci ne United Records

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  kiarakrasniqi  

Komente

1

Instagrami

Zyrtar

Profili

SoundCloud

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Shto profile

të tjera


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet