Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tha Answer - Manaferra Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Refren.
N'Zemer po kom dhembje , eh psiqikisht jom i fundosun
Jom rapper i merzive , me dashni i armatosun
Kur afrohna n'mikrofon , gjithmon per ty du me knu
Herdokur ki me kuptu , qe me krejt zemren ty tdu

Version.1
Rri i ulur me ni qysh , plot menime m'pshtillen n'kry
Menoj per jeten tem , qe pe jetoj vetem per ty
Syn do momente t'jetes , kurr nuk i harroj
Per qato i shprehna letres , e veq ty te kujtoj
Ala jom gjall rri permall , per syt e tu drit plot
Se sa t'don zemra jem , e din vetem ni zot
Gjithqka per mu je , thjesht per ty dashni m'ka le
Edhe pse nuk e beson , per ty kisha hi ner dhe
Kur t'kom pa diten e par , krejt mendjen ma ki marr
Tash pe ndjej ni dashni , t'shoqnune bashk me zjarr
T'kom zemer t'kom shpirt , me kejt zemren ty tdu
T'kom jet t'kom drit , primare je per mu
A thu i beson kto fjal , qe prej zemre jon tuj mdal
Kisha dasht mem kuptu , sa un t'jom gjall
Se ni dit ndoshta vdes , prej dashnis qe e kom per ty
Lock per ty po jetoj un , pasha kta 2 sy

Version.2
Para se met njoft un ty , se kom dit qa o me vujt
Tash dashnin qe e kom per ty , shpirt e n'zemer um ka mujt
Shpirt per ty han e diell , krejt bashk i kisha bo
Veq cdo second met pas ngat , me ta ni ty at zo
At zo qe m'jep fuqi , per me marr frym n'ket jet
Eh qe nuk isha nal kurr tu shkru , dej t'funden flet
Je diqka e papershkrune , per asni poet
Je deshmia e vetme , qe ka engjuj n'ket kiamet
Je lulja ma e bukur ,qe mun me qel n'Pranver
Sa e omel m'doket jeta , kut t'thom ty Manaferr
Ndoshta ty t'doket pak , ky sen qe ta kushtova
PO deshta met kujtu diqka , qe dashnin nuk e harrova
Jeto me kujtimin tem , pergjithmon majem men
Edhe nese vdes at'her , e di qe diku jeton shpirti jem
Se dashnia pom flen n'zemer , e vetem po forcohet
Ti ner dhe mem thon tdu , shpirti jem per ty qohet


Ky tekst u dërgua nga TrickyTha Answer
Publikimi: 04/06/2009


Tha Answer - Manaferra
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Manaferra".
3. Video është e këngës "Manaferra", por nuk këndohet nga Tha Answer.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Tha Answer:


Komente 0