Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Tema: Poezi Për Dashurinë e Humbur

Mirupafshim Dashuri...

Pershendetje jo i dashur,
Pershendetje i dashur,
Pershendetje i dashur i cili je duke me len ne mes te vetmis,
Pershendetje ti qe ke tradhtuar nje vajz dhe ste vjen keq per ta ndihmuar,
Un jam duke filluar duke qar per te ketu thuhet pse le kete vajz qe te pelqente ,
A ishte e veshtir per ta dashur dhe per ta mbajtur gjithmon afer zemres?
Sa shpejt harrohet ajo dashuri qe ti e bere me ate vajz,
Ajo jeton me ato kujtimet qe ti kalove me te bashk,
Ne menyr qe ti nuk i the as lamtumir por ike nga ajo,
Ti luajte nje sezon te jetes me te ndoshta deshperimisht ti e bere me qellim qe ta lije ate ajo priti nje fjal te pamundur prej teje,
ajo dashuri qe bere me ate vajz aq te bukur me trego a ishte loj,
Por demi me i madh ne kete loj ishe ti ,
Ajo deshi qe ti te jesh gjithmon pjes e zemres se saj ti ishe pasuria e saj ,
Por ti e le ajo tashme nuk deshiron qe te jet pjes e historis tende qe ti kalove dit te lumtura me te,
Ajo nuk flet me askend perveq meje dhe vuan me lotet e saj qe nuk ndaleshin sikurse shiu,
Fjalet e saj ishin rreshtuar ne fytin e saj ajo tha se ai theu me jet te gjate zemren time, dhe ajo me tha se mos te kthehet tek ajo sepse un nuk e pranoj ,
Syt e saj ishin si mjegull qdo nat derisa dhe filloi te perdorte helm per vete por nuk e lejoja unn,
Ajo me tha se nuk mund te qendroj mir duke qar nat pas nate,
Mekati yt e vrau ate thell ne shpirt , Ajo me tha se mekati im ishte qe e deshta ate me te gjitha qe i kisha,
Per fat te mir i dashur ajo te deshi me shum se veten ,
Mirupafshim,
Vajza qe te deshti harroje ajo nuk te do me ,
Mirupafshim.

- poezi nga Tringa Restelica


- Poezia u dërgua nga Niga -

Nuk ka akoma asnjë votë
Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet