Troja

2 Fjalë Për Klipin E Ri “Demokraci” Nga Troja

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
[18-07-2014]
Rock grupi legjendar shqiptar, Troja, ka publikuar videoklipin e ri të titulluar “Demokraci”. Teksti i këngës është tekst që i referohet ngufatjes së shoqërisë, duke u nisë prej politikës, mosfunksionimit të ligjit, mungesa e shprehjes së lirë e gazetarëve, vjedhja e votës, të gjitha këto për të cilat njerëzit nuk guxojnë me fol.Videoklipi është xhiruar bardh e zi, që reflekton edhe me porosinë e kësaj kënge të zhanrit rok e realizuar nga Pulla. Me gojë të mbyllur, prapa telave gjemborë dhe fytyra të ngrysura janë të rinjtë e përfshirë në videoklipin e këngës më të re të grupit “Troja”, që është titulluar “Demokraci”, këngë kjo që reflekton si një thirrje, ngritje të moralit e deri te vetëbesimi, pasi që shiritat e vendosur në gojën e të rinjve largohen një nga një, duke thirrur Demokraci, bashkë me vokalistin Bujar Berisha.Teksti i këngës është tekst që i referohet ngufatjes së shoqërisë, duke u nisë prej politikës, mosfunksionimit të ligjit, mungesa e shprehjes së lirë e gazetarëve, vjedhja e votës, të gjitha këto për të cilat njerëzit nuk guxojnë me fol. Videoklipi është xhiruar bardh e zi, që reflekton edhe me porosinë e kësaj kënge të zhanrit rok e realizuar nga Pulla. Teksti dhe muzika e këngës janë realizuar nga vetë grupi, ndërkaq, kënga tashmë është shpërndarë shumë nëpër rrjete sociale.Grupi “Troja”, tashmë është i njohur për këngë të fuqishme, sikurse që është kënga “Amaneti i Clown-it”, që vazhdon të mbetet si kënga identifikuese e këtij grupi. Muzika është punuar nga vet grupi, ashtu sikurse teksti. Kënga i paraprin albumit të ri të rock grupit Troja.
 (kultplus)


  Troja - Demokraci [Teksti dhe Klipi]

Komente 0