Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tuca Pain - Me Mungon Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

shuhet djelli, me mbulon terri
tani ska as njeri qe m'kupton - me mungon
shuhet djelli, me mbulon terri
tani ska as njeri qe m'kupton - ti mua me mungon

1.
shkon vera e vjen vjeshta
atë qe e desha më nuk e kam
shuhet djelli me mbulon terri
tani ska as njeri qe mua me kupton
kush me ngushllon tash kush me dexhon
ku mbeti ajo pse s'me ledhaton
askush qe me ngroh askush qe me mbron
ku u tret ajo qe mua me mungon,
ditet e bardha po behen te zeza
u zhduken te gjitha me mbeti veq shpresa
dhe pse e di qebesa se kot eshte kerkesa
thojn se ghithmon e fundit vdek shpresa
kshtu kurr se lypa por kshtu une e gjeta
cila eshte ilusion dhe cila e verteta
jam ne dilem pergjegje nuk gjeta
pajtohna me fjalen keshtu qenka jeta

2.
shkon dita e vjen nata
krejt qa dje i pata sot nuk ekziston
vetem merzi mbeta vet ne vetmi
tani e di sa i vetmuar jam
kujt ti tregoj tash kush me kupton
ku mbeti ajo athua me kujton
pa te spo bon pa te spo e don
shpirti don me ik te ajo te shkon,
edhe pse kam mall ajo ma nuk vjen
jeten time te zbrazet po e len
kjo dhembje qe rremben pa frym po m'len
po me hidh ne tok dhe zemren ma then
na ma nuk jem athu fatin ku e kem
deri tash ftyren ta pash por tani po me len
e di qe ste kthen ma as loti as vepra
pajtohna me fjalen keshtu qenka jeta.

Ky tekst u dërgua nga EliPublikimi: 31/12/2011


Më Shumë Këngë Nga Tuca Pain:


Komente 0


Tuca Pain - Me Mungon
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Me Mungon".
3. Video është e këngës "Me Mungon", por nuk këndohet nga Tuca Pain.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.