Tuna
Tuna

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

 • Emri i vërtetë:
 • Altuna Berisha
 • Vendlindja:
 • Shkup
 • Jeton në
 • Maqedonia e Veriut
 • Mosha:
 • 38 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 14 Korrik 1985
 • Horoskopi:
 • ♋ GaforrjaBiografia

BIOGRAFIA: Tuna është një këngëtare dhe autore këngësh shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Një emër tashmë i njohur për të gjitha gjeneratat e muzikdashësve të muzikës argëtuese shqipe, kështu mund ta përmbledhim shkurt këngëtaren tonë Altuna Sejdiu – TUNA. Karrierën e saj e pati filluar shumë heret, që kur ishte 15 vjec filloi të këndonte madje si e re këngët e saj ishin shumë kontraverse për shoqërinë tonë. Por e tillë është Altuna Sejdiu, ose ndryshe nga të tjerët ose fare nuk i hy punës. Vajza nga Shkupi, e njohur për mbarë publiku...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume
Komente 562