Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tymmi & D-Alex - Nuk Ka Drit

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nuk Ka Drit".
3. Video është e këngës "Nuk Ka Drit", por nuk këndohet nga Tymmi & D-Alex.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Tymmi & D-Alex - Nuk Ka Drit  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

D-Alex

22/03/2012

2012-03-22T11:32:35+00:00REF

nuk ka drit en ket ven.......shoh vec terr
shkoj ni pik qe them o zot.. hajde edhe m'merr
kaloj dit tu menua...........shpesh her
jam pishman per ket tok se...po me duket ferr

NE NJE DIT ME SHI NE BALLKON TU PI BAR
HINA BANA INVENTAR PER VENDIMET QE KAM MARR
THASH ME VETE KADAL DJAL A THUA DAL I GJALL
NGA KJO BOT SHUM E EGER QDE PO I MERR TETAN ME RRALL
UN E SHOH NE SYT E MI GJITHASHTU NE SYT E BOTES
SHTYJM DITEN ME ZOR TU SHIKU GREPAT E ORES
SDI CA NA KA GJET KEM HARRU DHE ZOTIN VET
NVEN QE ME I LYP NUM RRIM E SHAJM ATJE PERPJET
MKATE SA TE DUSH TASH ERDH KOHA PER ME I LA
MOS JA NIS ME KJA KUR E DIN SE CA KE BA
BOLL GJYNAH PER NANAT QE VUJTEN ME NA RRIT
NA MENEN NE KRIME E TKQIJA DIT PER DIT PO
CA ME I BA KSAJ JETE QE TCO KU SE KE PRIT
VEC ISHALLA NBOT TJETER SHOFIM PAKEZ DRIT SE
KTU SI NFERR JETOHET VEC EN TERR
E PO DESHE ME U LARGU E KEQJA VJEN TE MERR

REF

nuk ka drit en ket ven.......shoh vec terr
shkoj ni pik qe them o zot.. hajde edhe m'merr
kaloj dit tu menua...........shpesh her
jam pishman per ket tok se...po me duket ferr

luft per mbijetes kjo jet e pat
e lus zotin me ba kthes edhe po e coj kryt nalt
jam i zhytun thell nbalt i them ban dica per mua
po prap si hert tjera qeshtu kam em perfunua
se di po kshu jam msua mos me pa kun nje dit tmir
edhe buken deri te goja me cu me e kafshu
prej merzis me po mduket teper shtir
me kto vujtje qe po msillin e po mlillin sikur tishin zinxhir
jeta qenka e shtir shok por ti jetoje
kerko nje rrug ma tmir e pengesen luftoje
sa thon frymen naloje por un bash njaty po ngulem
se vdekejn e shof nsy e spranoj ti perulem
e din shperngulem te veni ku jam rrit
dikun qe skan prit veprat shkruhen nat e dit
me stilin ton sick tpiiiiiik
qe kur e nin po tngjall friiiiik e lyp me iiiiik
SE NKET VEN

REF

nuk ka drit en ket ven.......shoh vec terr
shkoj ni pik qe them o zot.. hajde edhe m'merr
kaloj dit tu menua...........shpesh her
jam pishman per ket tok se...po me duket ferr


Ky tekst u dërgua nga  DeNo1
Më Shumë Këngë Nga Tymmi:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet