Unikkatil

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  9025
  • Emri i Vërtetë:
  • Viktor Palokaj
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 38 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Unikkatil është një këngëtar shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Viktor Paloka i njohur si Rebel a.k.a. Unikkatil është nje repper nga Prishtina qe jeton në Bronx, New York. Shkollën fillore e mbaroi në Prishtinë. Më pas u regjistrua në gjimnazin "Sami Frasheri". Në fillim ishte një nxënës i shkëlqyer por më vonë u bë problematik dhe u përjashtua tre herë nga shkolla. Në vitin 1992, Unikkatili publikoi kënget e tij të para “Demokraci” dhe “Ta Zhdukim Policin” dhe në vitin 1993, ai publikoi këngen e parë pro...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

4 🔥🔥

Lider i labelit

T.B.A.

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtareKanuni I Katilit (2007)

Armiq’t Suprem (2006)

Unikkatil Prezanton The Bloody Alboz (2005)

Fjalt E Pavdekshme (2004)

Shihemi N'perkujtime (2002)


Këngët:

» Dërgo Një Këngë »

Veq Edhe Ni Her


Përkthime (4)


Artistë Të Ngjashëm:

Action Bronson

D.U.D.A.

2po2

BimBimma

Lyrical Son

Getoar Selimi

Genc Prelvukaj

Skivi

Mc Kresha

Dr. Flori


Tags: Unikkatil, Rebel A.K.A Unikkatil, Unikatil, The Bloody Alboz, Viktor Palokaj, Tba, T.B.A, Rebel Aka Unikkatil

Unikkatil në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë