A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Unikkatil - Nrrot Soms (version 2)

Teksti i këngës:

....................
Nese je veq fjal e s'ki beth me ngre kamez
Rrini larg pi neve kur ju qojna n'rrot t'somes
Ki me dek para saj kshtu qe kerkoj falje nanes
Nese su m'ngut kur i qova kejt n'rrot t'somes
....................

UniKKaTiL
....................
Qe po vjen ALI BABA me 400 hajduka
Kallxo sa gjin pi loje i zhduka
Pi goje i kupa thjesht pa konkurenc
Nuk vyn shkenc me marr vesh qe kejt kto tjert s'kan egzistenc
Se po bojn shum shpifje shum muhalife
A tash u m'ki armik deri dje karin ma thithe
Hala qashtu dost kejt tu lu qoke
Hala qeshtu dost drejt bin ne toke
Hala tata mata s'ma ndin per krah
Hëë kush po m'shan mu hëë karin ma ha
Tipi si tip thehet n'bes t'vet
Shqipe s'po t'kercnona veq po bojna muhabet
Un shoh gjithka bash ka te kthejsh kryt
Jam me mija mila larg por pe shoh po t'mshelen syt
E mun me t'ndodh diqka kshtu aksidentalisht
Nuk esht shej e mir kur RREBELI BON ME GISHT
....................

Ref; 2 UniKKaTiL
....................
Nese je veq fjal e s'ki beth me ngre kamez
Rrini larg pi neve kur ju qojna n'rrot t'somes
Ki me dek para saj kshtu qe kerkoj falje nanes
Nese su m'ngut kur i qova kejt n'rrot t'somes
....................

Pre$ioni
....................
Deri dje te ton kerkushi mu ma ban
E sot keshe m'pan rrespektin ma ma dhan
Thojn se mkan ni tu knu qysh se thmi
Sosht per qudi Pre$ioni qysh se di
Aj osh serioz me tekste dinjitoz
Me rep superioz te ton i bon xheloz
Pre$ioni t'fut ngjum ata qe flasin shum
I len minimum mos te duken kerkund
Fort mir une e di se qka osht tu u zi
E kan per mahi veq n'beth qysh mem hi
Kejt osht normal se ma vulosi mu 1 bal
Tha jeta osht si mal ka vend per gjdo stal
Per mu ndalje s'ka qellimin pa e pa
Kurgjo ska me ra vullnetin me ma n'da
Komunitet shqiptar jem nis per me ardh
Tepiun ket rrall e dojm TKUQ e jo d'BARDH
....................

Ref; 2 UniKKaTiL
....................
Nese je veq fjal e s'ki beth me ngre kamez
Rrini larg pi neve kur ju qojna n'rrot t'somes
Ki me dek para saj kshtu qe kerkoj falje nanes
Nese su m'ngut kur i qova kejt n'rrot t'somes
....................

Jeton
....................
Vik lsho ti shtina si pekmezi
I bardh si majonezi ju jeni fugezi
S'dal neper AMAZNIG bre njeri at sen harro
Nuk e shes veten keep it real an a don Jeton
O qai vet qe ti pe n'gon
I dalin ka 8 veta se ja kan tuten te ton
Edhe vjen e rrutullon me pa krejt PRISHTINËN
Folet per mu kur u kthy si per FATMIR LIMËN
Vetit ja ruj shpinen um dalin si tinxaka
E mor papaka mos tju nxen n'qender nata
Se ju gjuj me qorra njo mas njo si morra
Sjeni ju sen ju shkrij si me kon ju vorra
Vorra kome ju qel e mshel varrat
Me t'kallxu se qka jon gangsta prrallat
A to trallat ec shko mledhi mahallat
Kqyre kurgjohiqat bre nanen e zdralav
....................

Ref; 2 UniKKaTiL
....................
Nese je veq fjal e s'ki beth me ngre kamez
Rrini larg pi neve kur ju qojna n'rrot t'somes
Ki me dek para saj kshtu qe kerkoj falje nanes
Nese su m'ngut kur i qova kejt n'rrot t'somes
....................

Kemi krijuar një rubrikë të re me Akorde Këngësh Shqip. Ju lutemi të na ndihmoni nëse mundeni me akordet e kësaj kënge. Faleminderit për kohën tuaj!


(Nëse Keni)


(Mund të lihet bosh)


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019