Më mbaj mend (për 1 muaj)


Valentino - Baby Girl
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Baby Girl".
3. Video është e këngës "Baby Girl", por nuk këndohet nga Valentino.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Valentino - Baby Girl Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

09/01/2015

2015-01-09T09:06:46+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Baby Girl" kënduar nga Valentino.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 1 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
1

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Arjali - Baby Girl

REF.:
Ej baby girl
Ti je e jemja
Sjom tut thon un ty rrena
Ej baby girl
Ti je e jemja
Jom tut ndje une permbrena

Hej zemer
A je tu mkujtu ndopak
Momentet qe kem kalu
Une Nmenje tkom hala
Dashnia per ty o sa nje thesar
A kthehena na dy
Mu kon perseri bashk
Baby per ty jom so crazy
Ti pe din shum mir
you’re my lady
Syt e tu mkan bo per veti
Mendonim per na dy
Tash mendojm per veti
Ama dhe nje shanc
Qe jena bashk serisht bashk
Cdo dit te mendoj
Kujtoj momentet qe kem pas
Dhe pse ngat st kam
Kerkoj sa mshpejt met pas
kurr ste kom urry
Se ty zemren ta fal

DASHNIA PER TY SNDALET MO
SE NE ZEMER UN TY TE KAM
PER TY GJITHMON UN KAM KOH
KURSE PER TE TJERA NUK PO KAM

REF.:
Ej baby girl
Ti je e jemja
Sjom tut thon un ty rrena
Ej baby girl
Ti je e jemja
Jom tut ndje une permbrena

ME FAL NESE KOM GABU
KURR STE KAM TRADHTU
ME FAL
A MTHU TE DU
A SME DON MO MU
DASHNIA PER TY SKA MU NAL
DHE NESE ZEMRA SKA ME RREH MO
NDJENJAT PER TY UN I KOM HALA
CDO DIT MRRITET DASHNIA PER TO

DASHNIA PER TY SNDALET MO
SE NE ZEMER UN TY TE KAM
PER TY GJITHMON UN KAM KOH
KURSE PER TE TJERA NUK PO KAM

REF.:
Ej baby girl
Ti je e jemja
Sjom tut thon un ty rrena
Ej baby girl
Ti je e jemja
Jom tut ndje une permbrena

Medi Aka Torrnado - Baby Girl

A kii ti qisii dhuratee sikuur teL
edhee une t'kappi t'qooj n'hoteeL :)
edhee i himii puness sa ma feeLl ;)
Loooqqk ti ee diin
Meedii
Babyy giirL a pOmm njeehh !
Kqyyr kuush jiiOm aa pom sheeh !?
Babyy giirL a pOmm njeehh !
Kqyyr kuush jiiOm aa pom sheeh !?
ee lujee lujee beliin lujee lujee
Kuur t'oshtt BOSii n'bin e lujee lujee
ee lujee lujee beliin e luje luje
Kuur t'oshtt BOSSii n'biin ee luje lujee lujee! :D
Keiitt e kalli e boii kjamett
edhee psee LOCHKK unee jiomm vecch vett
keiitt e kallii e boii kjamett
edhee psee LOCHKK unee jiomm vecch vett
Veet unee lochkk jioomm veqq veet
veqq 1 M.E.D naannaa kaa LIIndd ( really :D )
Veet unee lochkk jioomm veqq veet
veqq 1 M.E.D naannaa kaa LIIndd ( really :D )
ee lujee lujee beliin lujee lujee
Kuur t'oshtt BOSii n'bin e lujee lujee
ee lujee lujee beliin e luje luje
Kuur t'oshtt BOSSii n'biin ee luje lujee lujee! :D
Kreiitt e diin se iOm ii trentt
Kuur ta bOii cdoo sen unn jiiu loo pa mennd
Kreiitt e diin se iOm ii trentt
Kuur ta bOii cdoo sen unn jiiu loo pa mennd
ee lujee lujee beliin lujee lujee
Kuur t'oshtt BOSii n'bin e lujee lujee
ee lujee lujee beliin e luje luje
Kuur t'oshtt BOSSii n'biin ee luje lujee lujee! :D
A kii ti qisii dhuratee sikuur teL
edhee une t'kappi t'qooj n'hoteeL :)
edhee i himii puness sa ma feeLl ;)
Loooqqk ti ee diin
A kii ti qisii dhuratee sikuur teL
edhee une t'kappi t'qooj n'hoteeL :)
edhee i himii puness sa ma feeLl ;)
Loooqqk ti ee diin
A kii ti qisii dhuratee sikuur teL
edhee une t'kappi t'qooj n'hoteeL :)
edhee i himii puness sa ma feeLl ;)
Loooqqk ti ee diin
Babyy giirL a pOmm njeehh !
Kqyyr kuush jiiOm aa pom sheeh !?
Babyy giirL a pOmm njeehh !
Kqyyr kuush jiiOm aa pom sheeh !?
ee lujee lujee beliin lujee lujee
Kuur t'oshtt BOSii n'bin e lujee lujee
ee lujee lujee beliin e luje luje
Kuur t'oshtt BOSSii n'biin ee luje lujee lujee! :D
Keiitt e kalli e boii kjamett
edhee psee LOCHKK unee jiomm vecch vett
keiitt e kallii e boii kjamett
edhee psee LOCHKK unee jiomm vecch vett
Veet unee lochkk jioomm veqq veet
veqq 1 M.E.D naannaa kaa LIIndd ( really :D )
Veet unee lochkk jioomm veqq veet
veqq 1 M.E.D naannaa kaa LIIndd ( really :D )
ee lujee lujee beliin lujee lujee
Kuur t'oshtt BOSii n'bin e lujee lujee
ee lujee lujee beliin e luje luje
Kuur t'oshtt BOSSii n'biin ee luje lujee lujee! :D
Kreiitt e diin se iOm ii trentt
Kuur ta bOii cdoo sen unn jiiu loo pa mennd
ee lujee lujee beliin lujee lujee
Kuur t'oshtt BOSii n'bin e lujee lujee
ee lujee lujee beliin e luje luje
Kuur t'oshtt BOSSii n'biin ee luje lujee lujee! :D

Sean Paul - Baby Girl

No mek nooo man tek yuh fi know di revelation ground
Turn different fun a next gal around town
Mek yuh stop a di liquid make up like a clown
Sean Paul fi all di gal dem

Chorus:
Babygirl don't cry no more
Yuh tell me seh a can't take di pain no longer
There's a way and worth (???) fi sure
Yuh know seh Sean Paul lovin could be stronga
Me seh, Babygirl just dry ya eye
For I and I coulda neva hurt yuh
There's a way, that other guy
An so a tell him seh couldnt keep cyaan beat yuh

Verse 1:
Man a beata tell dem fi splirta
Gwan like a creapa an like a jerka
And, if yuh ready fi go find anoda worka
I'll be down de street inna mi Lion of Judah T-Shirt
Sincere, even hypocritical
My love for yuh is true, it is mystical, never parcial
Wah yuh listen to mi gyal
Couldnt treat yuh, wouldn't treat yuh like dem likkle pal equal

Chorus:

Verse 2:
Man a tiefa an man a cabba
Oh an coulda waan do yuh body like deh too
Him a gwaan yuh tek de likki an tau whey yet (???)
But yuh nuh fi tek it gal a lef it cuz a mi seh dutty rat (???)
A long time mi a tell yuh seh mi love yuh
But a neva waan mek it turn obvious
That otha guy gwaan to kick an to beat yuh
Gal if yuh check it den mi wreck it, for time mi love yuh

Chorus:
Me seh, Babygirl just dry ya eye
For I and I coulda neva hurt yuh
There's a way, that other guy
An so a tell him seh couldnt keep cyaan beat yuh

Verse 3:
Just to get her mek we start ..
Lovin like dis is only sent by Jah
No pressure yuhself gal cah dats just a game
Love yuh fi yuh body, but more fi yuh brain
No man a tell yuh dis ya ready mi a go tell yuh again
No mek no man beat yuh, gal, dats just a shame
If father beats di mother, cah mi (???) di same
But yuh kno fi run, come to Sean Paul for your protection

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Valentino Mitaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë