Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vani Rushiti

Vani Rushiti
 • Emri i Vërtetë:
 • Rizvan Rushiti
 • Vendlindja:
 • Tepelene 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 30 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 4 Tetor 1991
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♎ Peshorja
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  8

Vani Rushiti është autor këngësh i njohur. U lind më 4 Tetor 1991 në Tepelenë. Muzikën e ka trashëgimi familjare. Pasi mbaroj shkollën 8-Vjeçare Avni Rustemi në Tepelenë filloj studimet në Shkollën Artistike Feim Ibrahimi në Gjirokastër viti 2006-2010.

Në vitin 2012 hapi studion e tij në Tiranë si Kompozitor edhe orkestrues krysisht në muzikën popullore. Numërohen një sërë këngësh edhe bashkpunime brenda edhe jasht vendit.
Si edhe koncerte mbarë Shqipërinë Kosovë Greqi Itali Suedi Norvegji Danimarkë Zvicër Kroaci etj.
Vani Rushiti jeton në Tiranë ky aktualisht ka edhe Studion e tij Muzikore.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera


Komente 0