Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vani Gjuzi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  44
 • Emri i Vërtetë:
 • Ritvan Gjuzi
 • Vendlindja:
 • Tiranë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 36 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Luani ♌
BIOGRAFIA: Vani Gjuzi është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore e Shqipërisë së mesme. Emri i tij i vertete eshte Ritvan Gjuzi, por artistikisht njihet si Vani. Ai lindi më 12 gusht të vitit 1984, në Tiranë këngëtar mjaft i njohur në të gjithe Shqipërinë dhe jashte trojeve te saje me performancën e zerit e tij. Vani kreu shkollen fillore me pas te mesmen si dhe akademine e arteve, per muzike edhe arktrim. Qe ne femijerin e tij te hershme familjaret vune re talentin dhe zerin melodioz te kengetarit Vani, ku dhe e perkrahen per te va...

>> Lexo gjithë biografinë >>


I biri i

Nuri Gjuzit

Profili

Facebook

Profili

SoundCloud

Profili

Twitter

Profili

Snapchat

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Faqja

Zyrtare

Komente

Asnjë KomentAni Zemër (2017)

★★★★★

Te Dua Zemer (2013)

★★★★★


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (7)

0
0
0
0
7
5
9

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY

Artistë Të Ngjashëm:

Klajdi Musabelliu

Luiz Ejlli

Agustin Pellumbaj

Endrit Shani

Klejvis Saliaj

Eleminimi

Flamur Cana

Gent Bushpepa

Rudi

Lek Plepi

Tags: Vani, Vani Gjuzi, Ritvan Gjuzi


Komente mbi këtë artist