Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vani - Ke Çesmja Kishes Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Ke cecmja e kishes
O lal kam dal e pres

O tja heq goces
o lal shamin e kres

Se lemeria o lal qe me zu me ty
Ta pres vetllen me gjith sy

Jarnanina o lal si msoi savalli
ububuja sju qa halli

O me vjen sarak o lal
vetllat me boje
biro ja ke lala e
ne ke zot o lal me fol me goje
pse mi dole fjales e

Ref:
pse mi dole fjales
e hajde
je bushti kavajes e
te qaft mehall e sharres e

O me vjen sarak o lal vetllat me bisht
biro ja ke lala e
kush ta vu o goc mehyrin ne gisht
pse mi dole fjales e
je bushti kavajes
te qaft mehall e sharres e


Ky tekst u dërgua nga Shqiperi e mesmeVani Gjuzi
Publikimi: 30/12/2018
Produksioni: Ilir Balla
Klarinete - Taku (Spartak Kurteshi)
Lahute - Artur YzeiriVani - Ke Çesmja Kishes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ke Çesmja Kishes".
3. Video është e këngës "Ke Çesmja Kishes", por nuk këndohet nga Vani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vani Gjuzi:


Komente 0