A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Shoqerinë

Kohë E Egër

Po jetojmë,një kohë të egër,
Rrethuar nga tym edhe zjarr,
Endemi vërdallë,si të verbër,
S'dimë qysh jeta do na marrë..

Dhe kërkojmë,më kot,një shteg,
Që të dalim,prej këndej,
Ç'jetë është kjo,që na mban peng?
Terr e mjegull,gjithandej...

- poem written by Vaso Dushi


Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  10

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019